Kratki pregled

Zvanje: Diplomirani informatičar
Trajanje studija: Četiri godine (osam semestara), odnosno 240 ESPB, uključujući završni rad
Početak studija: Oktobar (zimski semestar)
Preduslovi za upis: Završena srednja škola (priznaje se položeni prijemni ispit na nekom od tematski srodnih fakulteta drugih univerziteta)
Rokovi za upis: Besplatno predupisno testiranje se održava svakog radnog dana od 9č do 16č, i subotom od 10č do 14č.

Prvi upisni rok: od 01.06 do 10.07. 2018.

Drugi upisni rok: od 21.09. do 17.10. 2018. godine.

Preuzmite tekst konkursa za upis studenata.

Detaljne informacije o studijskom programu su dostupne ovde.

Opis studijskog programa

Osnovne akademske studije na Fakultetu za kompjuterske nauke su namenjene studentima koji se interesuju za teorijske, praktične i tehničke aspekte kompjuterskih nauka. Studenti će steći fundametnalna stručna znanja iz ključnih oblasti informatike, uključujući programiranje, matematiku, arhitekturu računara i računarske mreže. Pored toga, pokrivene su i napredne, aktuelne teme, poput veštačke inteligencije, naprednih korisničkih interfejsa, informacione sigurnosti i upravljanja informacijama i znanjem.

Studenti će steći raznovrsno i balansirano stručno znanje iz različitih oblasti kompjuterskih nauka, I biće osposobljeni za profesionalni angažman i nastavak školovanja u različitim oblastima informacionih tehnologija. Detaljnije informacije o predmetima su dostupne ovde.

Usklađenost i akreditacija

Program je usklađen sa preporukama međunarodnih stručnih organizacija (Association for Computing Machinery, IEEE Computer Society), i akreditovan od strane Komisije za akreditaciju i proveru kvaliteta Republike Srbije.

Nastavni kadar i moderni ambijent

Nastavu izvodi stručno i posvećeno nastavno osoblje, u modernom ambijentu i stimulativnoj akademskoj atmosferi.

Prijavljivanje i upis kandidata

Postupak za prijavljivanje i upis kandidata je opisan u tekstu konkursa za upis studenata.

Imate pitanja?

Vaša pitanja su dobrodošla. Preporučujemo da pratite naše Fejsbuk-stranicu i Instagram-profil.

Možete nam pisati na i-mejl adresu:

fkninfo@megatrend.edu.rs,

kontaktirati nas na tel. br.:

011 / 220 30 29,

011 / 220 30 30,

011 / 220 30 62,

ili nas posetiti u prostorijama Fakulteta za kompjuterske nauke na adresi Bulevar maršala Tolbuhina 8 (bivša Ulica Goce Delčeva). Ako nam se najavite, organizovaćemo posebnu posetu za Vas.